کاربردهای بوتاکس و انواع آن

  1. صفحه اصلی
  2. خدمات زیبایی
  3. زیبایی پوست و مو
  4. کاربردهای بوتاکس و انواع آن
کاربردهای بوتاکس و انواع آن

کاربردهای بوتاکس و انواع آن

بوتاکس


زیبایی از ویژگی‌هایی است که روز به روز به اهمیت آن افزوده می‌شود و درصد دغدغه‌ مندان در این  زمینه رو به افزایش است. یکی از آفت‌های شادابی و زیبایی صورت، چین و چروک‌های پوست هستند که کم‌کم جوانی را از صورت می‌گیرند. عوامل متعددی بر این چروک‌ها و پیدایششان موثر است که مهم‌ترین آن افزایش سن است. به طور کلی دو دسته چین و چروک بر روی صورت ایجاد می‌شود؛ دسته اول خطوطی است که بر اثر استفاده زیاد از برخی ماهیچه‌های به وجود می‌آیند همچون خط اخم که بین دو ابرو به وجود می‌آید و یا خط لبخند. دسته‌ی دوم خطوطی هستند که بر اثر از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست به مرور زمان و بر اثر نیروی جاذبه به وجود می‌آیند. بوتاکس راهی تایید شده برای برطرف کردن این خطوط استفاده میشود.

انواع تزریق بوتاکس


همچنین دو نوع تزریق برای رفع این چروک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که در نوع اول با تزریق ژل حفره‌ها و فضای خالی بین خطوط پر می‌شوند ولی نوع دوم با تزریق نوعی سم فلج کننده که حتی برای انسان کشنده نیز هست، فعالیت‌ ماهیچه‌های صورت را به حداقل رسانده تا پوست صورت، خود را تریم کند. البته تزریق بوتاکس اصلا خطرناک نیست و جای نگرانی ندارد؛ زیرا کاملا کنترل شده دوز مشخصی از سم بوتولینوم تزریق می‌شود تا کمی ماهیچه‌های زیر پوستتان را فلج کند.

مراقبت لازم برای پس تزریق


تزریق بوتاکس که با سوزن‌های ظریف انسولین انجام می‌شود، نیاز به بی‌حسی و یا بیهوشی ندارد و پس از این کار نیز به جز رعایت کردن بعضی موارد که در ادامه مطلب گفته خواهد شد، مراقبت خاص و استراحت لازم ندارد. پس از تزریق حدود یک هفته  طول می‌کشد تا این ماده به مرور روی ماهیچه‌های صورت شما اثر بگذارد و تغییراتتان را به خوبی ببینید. این تغییرات دائمی نیستند چرا که بعد از مدتی بدن شروع به ترمیم گیرنده‌ها و ماهیچه‌های خود کرده و میانگین حدود 6 ماه بعد اثرات بوتاکس از بین می‌رود و خطوط روی صورت به حالت اول بازمی‌گردد تا دوباره تزریق انجام شود. پس از چند بار که به طور منظم تزریقات بوتاکس را انجام دهید، کم‌کم اثر این کار ماندگارتر خواهد شد و نیاز به ترمیم کم‌تر می‌شود. البته نوع دائم بوتاکس نیز وجود دارد که پیشنهاد می‌شود از نوع موقت آن استفاده کنید.

موارد مورد استفاده بوتاکس


بوتاکس برای رفع چین و چروک و یا دیگر استفاده‌ها، تنها روشی است که تایدیه‌ سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد و عوارض خطرناکی را به همراه ندارد. اما جالب است بدانید که به جز موارد زیبایی صورت برای موارد دیگری نیز استفاده می‌شود.

اسپاسم ماهیچه‌های صورت یا پلک چشم، انحراف چشم و یا لوچی، اسپاسم عضلات گردن، تیک گردن و... همه مواردی هستند که با بوتاکس درمان می‌شوند. همچنین گاها از بوتاکس برای درمان میگرن یاد می‌شود زیرا برخی از سردردهای میگرنی پس از تزریق بوتاکس تا حد خیلی زیادی از بین می‌روند.

بوتاکس برای کاهش عرق


از دیگر موارد استفاده این ماده،بوتاکس زیر بغل است. بسیاری از افراد که به علت تعریق زیاد کلافه هستند، این راه به آنان پیشنهاد می‌شود. پزشک با تزریق در غدد عرق زیر بغل تا چند ماه شما را از شر خیسی و بوی بد این ناحیه راحت می‌کند. البته که این کار صرفا تعریق زیر بغل شما را کنترل می‌کند و به طور کامل جلوی عرق کردن را نمی‌گیرد؛ که در غیر این صورت کاری بسیار خطرناک بود؛ زیرا عرق کردن جلوی بالا رفتن بیش از حد دمای بدن را می‌گیرد و اگر دمای بدن بالا برود آسیب‌های غیر قابل جبرانی به بدن می‌رسد.

عوارض تزریق زیر بغل


حال سوالی مطرح می‌شود که عوارض بوتاکس زیر بغل چیست؟ آیا مثل صورت هیچ مشکل و خطری ندارد؟

بوتاکس زیر بغل عوارض خطرناکی در پی ندارد اما با یک سری اثرات جانبی همچون کبودی و درد زیر بغل، سردرد و علائم سرماخوردگی همراه است که قبل از انجام آن بهتر است بدانید. اما اگر پزشک شما مهارت کافی در این کار را نداشته باشد، احتمال خیلی کمی وجود دارد که تا چند ماه عوارضی چون بی‌اختیاری ادرار، مشکل بینایی و... پیدا کنید که پس از اثرات بوتاکس، این عوارض هم ازبین می‌روند.

رعایت نکات برای بوتاکس


در آخر یک تعداد نکات تحت عنوان مراقبت بعد از بوتاکس مطرح می‌شود تا یک فرایند موفقی را برای زیبایی پوستتان طی کنید:

پس از تزریق بهتر است تا یک ساعت بنشینید و بلند نشوید. مقدار کمی ورم و کبودی در ناحیه تزریق قابل پیش بینی است که با کمپرس سرد می توانید آن را رفع کنید. همچنین تا 5 ساعت پس از آن نخوابید و دراز نکشید و به جلو خم نشوید. از شستن صورتتان با آب داغ، ماساژ نقطه‌ای که تزریق کرده اید و استفاده از لوازم ارایشی حداقل تا فردای آن روز خودداری کنید. در نهایت نیز از در چند روز ابتدایی از رفتن به استخر و سونا و جکوزی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید امتناع کنید.

کیفیت بالا و هزینه کم


شرکت ارتقا سلامت آرمه در کنار کار اصلی خود که ارائه تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی با 30 تا 50 درصد تخفیف می‌باشد، خدمات پوست، مو و زیبایی مثل بوتاکس را در کلینیک‌های معتبر و توسط پزشکانی مجرب با 10 تا 60 درصد تخقیف به دارندگان این کارت ارائه می‌دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 021-67251 تماس بگیرید.

این شرکت سه کارت، طرح با ویژگی های متفاوت دارد که عبارت اند از: طرح آبی، طرح طلایی، طرح اقتصادی، طرح خانواده

 


  1. طرح آبی کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۳۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

قابل استفاده برای یک نفر

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۲۰۰ هزار تومان


  1. طرح طلایی کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف ۳,۰۰۰,۰۰۰تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۲۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

قابل استفاده برای یک نفر

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۲۰۰ هزار تومان


  1. طرح اقتصادی آرمه پارسیان
قابل استفاده تا سقف 500,000 تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار 1 ماهه قابل تمدید نمیباشد.

قابل ارتقا به کارتهای آبی وطلایی

قابل استفاده برای یک نفر

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۷۰۰۰۰ تومان


  1. طرح خانواده کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف25۰۰۰,۰۰۰ تومان

به هر عضو خانواده یک کارت آبی تعلق میگیرد ( برای 4 نفر)

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۱۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

تحویل 24 ساعته به سراسر کشور

۶۰۰۰۰۰ تومان

خدمات آرمه تخفیف پارسیان

شرکت آرمه تخفیف پارسیان در راستای اهداف و آرمان‌های بنیان‌گذاران خود تعداد بی‌شماری از متخصصین و پزشکان مجرب در بخش‌های دندان‌پزشکی ، چشم‌پزشکی و زیبایی گرد هم آورده تا خدمات درمانی بهتری را به مشترکین کارت‌های سلامت آرمه ارائه نماید. آرمه مفتخر است بهترین خدمات را با کارت تخفیف دندانپزشکی خود عرضه دارد، و خدمات چشم پزشکی و زیبایی را به صورت هدیه بر روی کارت تخفیف دندانپزشکی خود ارائه نماید.

 

مزایای استفاده از کارت آرمه


 

استفاده از کارت آرمه آبی به مدت یکسال تا سقف 5 میلیون تومان

بهره‌مندی از تخفیف 30 تا 50 درصدی خدمات دندانپزشکی

قرارداد با بهترین دندانپزشکان مجرب و متخصص ، ارائه بهترین خدمات ، مجهزترین مراکز درمانی

ایمپلنت ، لمینت ، کامپوزیت ، ارتودنسی ، عصب کشی ، خدمات عمومی دندانپزشکی

مشاوره و ویزیت رایگان

نوبت دهی در اولین فرصت به صورت 24 ساعته و آنلاین

پوشش پزشکی در سرتاسر ایران

نظارت مستمر و دائم در کلیه مراکز طرف قرارداد

ایجاد و ذخیره پرونده مجازی بر روی حافظه کارت و سایت

برقراری تماس با مشترکین و نظرسنجی پس از مراجعه به مراکز.

افزودن دیدگاه0