سفید کردن دندان با جرم گیری در آرمه پارسیان

  1. صفحه اصلی
  2. بیمه های سلامت
  3. بیمه دندانپزشکی
  4. سفید کردن دندان با جرم گیری در آرمه پارسیان
سفید کردن دندان با جرم گیری در آرمه پارسیان

سفید کردن دندان با جرم گیری در آرمه پارسیان

سفید کردن دندان با جرم گیری


هنگامی که شما پس از هر وعده‌ی غذایی نکات بهداشتی مثل مسواک زدن و نخ دندان را رعایت نکنید

یا دخانیات و مواد مخدر استعمال کنید

و یا این که به شکل افراطی از چای و قهوه و اینگونه مواد غذایی استفاده کنید،

لایه‌ای از این مواد که حالتی اسیدی در دراز مدت پیدا می‌کنند، موجب رنگ زرد در دندان‌ها و مانع زیبایی و لبخندتان می‌شوند و حتی از عوامل مهم بوی بد دهان محسوب می‌شوند. این جرم تشکیل شده‌، فقط آن قسمتی که روی دندان مشاهده می‌کنید را در بر نمی‌گیرد و با استفاده‌ی غیر اصولی و ناصحیح از مسواک، جرم ها در قسمت‌های بالایی دندان نفوذ کرده و به تدریج موجب تحلیل رفتن لثه‌ها می‌شوند و فاصله‌ی بین لثه و دندان را پر می‌کنند.

لزوم جرم گیری تخصصی


در صورتی که جرم‌گیری توسط دندانپزشک انجام نشود،

این جرم‌ها با خاصیت اسیدی موجب پوسیدگی در قسمت‌های بالایی دندان شده و پایه‌ی دندان را سست می‌کنند؛

در بسیاری از مواقع شخص بیمار بدون آن که در ظاهر دندان متوجه پوسیدگی شود، دندانش لق شده و می‌افتد که علت آن همین پوسیدگی‌هاست. پس از جرم‌گیری در اکثر مواقع افراد تصور می‌کنند که این عمل به لثه و دندان‌هایشان آسیب زده؛ چرا که متوجه فاصله بین دو دندان و یا لثه و دندان می‌شوند در حالیکه چنین چیزی نیست.

در اصل این درمان صرفا جرم و لایه های میکروبی روی دندان را از بین می‌برد و نه به مینای دندان آسیب می‌رساند و نه موجب فاصله دندان‌ها می‌شود؛ در واقع این فاصله‌ها از قبل وجود داشته یا بر اثر پوسیدگی دندان به وجود آمده اما چون جرم‌ها این فاصله‌ها را تاکنون پر کرده بودند، قابل مشاهده نبودند. می‌توان گفت جرم گیری دندان نه تنها ضرری ندارد، بلکه از ایجاد پوسیدگی و بیماری در دندان جلوگیری می‌کند و انجام آن هر چند مدت یک بار برای هر فرد ضروری است.

 

سفید کردن دندان با بلیچینگ


با توجه با این که سفیدی دندان‌ها در زیبایی افراد بسیار موثر است، روش‌های متفاوتی برای این کار وجود دارد. بر خلاف جرم‌گیری که یک نوع درمان محسوب می‌شود، بلیچینگ صرفا برای زیبایی کاربرد دارد. این شیوه به دو صورت خانگی و درمطب انجام می‌شود که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. بلیچینگ در مطب، در کمترین زمان انجام می‌شود اما پایداری کمتری دارد در حالی که روش خانگی آن مدت بیشتری طول می‌کشد اما پایدارتر است.

ایده‌آل‌ترین حالت انجام هم زمان این دو روش است تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود. هنگامی که شما دندان‌هایی زرد یا سیاه رنگ دارید در قدم اول با جرم‌گیری سعی در درمان دندان‌هایتان می‌کنید؛ اما در بسیاری از موارد پس از جرم گیری هم رنگ دندان به طور کامل سفید نمی‌شود که علت آن می‌تواند موارد ژنتیکی و یا محیطی و نفوذ رنگ‌ دانه های برخی مواد غدایی یا دخانیات در دندان باشد که در دراز مدت این اتفاق می‌افتد.همچنین با افزایش سن و از بین رفتن مینای دندان، رنگ اصلی عاج دندان نمایان می‌شود که سفیدی و زیبایی را از دندان‌هایتان می‌گیرد.

در این روش، با استفاده از مواد اکسید کننده رنگ‌ دانه‌های دندان تحت تاثیر قرار گرفته و رنگ دندان را روشن می‌کند. بلیچینگ یکی از کم عوارض‌ترین روش‌ها برای سفید کردن دندان‌هاست و آسیبی به دندان‌هایتان نمی‌رساند اما حدود 70% از کسانی که از این روش استفاده می‌کنند تا چند روز دچار حساسیت شده و هنگام تماس دندان با هوا یا مایعات سرد و گرم دچار مشکل می‌شوند؛ البته که این حالت کاملا طبیعی‌ است و پس از مدت خیلی کوتاهی از بین می‌رود و می‌توانید از زیبایی دندان‌هایتان لذت ببرید.

 

سفید کردن دندان با لمینت


ونیر دندان به دو شکل ونیر سرامیکی (لمینت) و ونیر با کامپوزیت انجام می‌شود. به این دو روش سفید کردن دندان‌ها یه اصطلاح روش فیزیکی گفته می‌شود چون بر خلاف بلیچینگ که با پراکسید هیدروژن و یک واکنش شیمیایی رنگ دندان تغییر می‌کند، با ونیر کردن دندان‌ها یک لایه سرامیک یا کامپوزیت بر روی دندان شما قرار می‌گیرد. همچنین در این روش علاوه بر سفیدی دندان‌ها، مشکلاتی اعم از شکستگی، لب پریدگی، فاصله بین دندان و بهبود فرم آن نیز امکان پذیر است که در دیگر روش‌ها امکان چنین چیزی وجود ندارد. اما تفاوت‌های بین لمینت و ونیر با کامپوزیت صرفا به اختلاف قیمت آن خلاصه نمی‌شود و کیفیت و مدت زمان برای انجام آن و دوامشان نیز متفاوت است.

در روش ونیر سرامیکی، معمولا مینای دندان شخص تا حد کمی تراش داده شده و از دندان نمونه گیری می‌شود و به آزمایشگاه فرستاده می‌شود. سپس ونیر مورد نیاز توسط لابراتوار ساخته شده و برای نصب به دندانپزشک فرستاده می‌شود. ماندگاری این ونیر بسته به نوع آن و دندانپزشک بین 10 تا 20 سال می‌باشد و حتما بعد از این مدت باید ترمیم شود چون برای نصب آن مینای دندان تراشیده می‌شود؛

ونیر کامپوزیت نیز اگر به روش غیر مستقیم باشد همچون لمینت نمونه به آزمایشگاه برده می‌شود و در روش غیر مستقیم همه‌ی کارها در مطب توسط دندانپزشک انجام می‌شود. ونیر کامپوزیت نیز نیاز به تراشیدن مینای دندان دارد اما نسبت به لمینت کمتر است؛ البته که استحکام و مقاومت آن نیز از ونیر سرامیکی کمتر بوده و نهایتا بین 5 تا 7 سال می‌تواند عمر کند و پس از آن نیاز به ترمیم دارد. شما بسته به بودجه، آسیب دیدگی یا فرم دندان‌هایتان و با مشورت دندانپزشک می‌توانید بهترین گزینه را برای دندان‌هایتان انتخاب کنید.

جرم گیری، بلیچینگ، کامپوزیت و لمینت با کیفت خوب و قیمت ارزان


از مهم‌ترین عواملی که موجب سهل ‌انگاری و ملزوم ندانستن خود در مراجعه‌ی مستمر به دندانپزشک می‌شود، هزینه‌ی بالای خدمات این حوزه هست. از طرفی بیمه‌ها این خدمات رو معمولا در بر نمی‌گیرند و در صورت بیمه تکمیلی نیز بسیاری از موارد مشمول بیمه نمی‌شوند. شرکت ارتقا سلامت آرمه در این خصوص با دندانپزشکانی ماهر قرارداد بسته و با ارائه کارت‌هایی تحت عنوان "کارت تخفیف دندانپزشکی آرمه" با 30 تا 50 درصد تخفیف تمام خدمات دندانپزشکی من جمله خدمات زیبایی را به شما ارائه می‌دهد.

در خصوص موارد ذکر شده تعرفه‌های سال 99 به شرح زیر است:


مزایای استفاده از کارت آرمه


استفاده از کارت آرمه آبی به مدت یکسال تا سقف 5 میلیون تومان

بهره‌مندی از تخفیف 30 تا 50 درصدی خدمات دندانپزشکی

قرارداد با بهترین دندانپزشکان مجرب و متخصص ، ارائه بهترین خدمات ، مجهزترین مراکز درمانی

ایمپلنت ، لمینت ، کامپوزیت ، ارتودنسی ، عصب کشی ، خدمات عمومی دندانپزشکی

مشاوره و ویزیت رایگان

نوبت دهی در اولین فرصت به صورت 24 ساعته و آنلاین

پوشش پزشکی در سرتاسر ایران

نظارت مستمر و دائم در کلیه مراکز طرف قرارداد

ایجاد و ذخیره پرونده مجازی بر روی حافظه کارت و سایت

برقراری تماس با مشترکین و نظرسنجی پس از مراجعه به مراکز.

در ایام کرونا با خیالی آسوده از پاک بودن مطب های طرف قرارداد با ما، به دندان پزشکی مراجعه کنید و با کمترین هزینه بهترین کیفیت را تحویل بگیرید. تمامی مطب های طرف قرارداد با ما از شرایط ویژه اقساطی برای تمامی افراد که در زمان کرونا از لحاظ اقتصادی دچار مشکل شده اند، استفاده می کند تا هیچ کسی به علت مشکلات مالی رنج نبرد.

برای دیدن سایر تعرفه‌ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان با شماره 021-67251 یا 021-66766719 تماس بگیرید.

سفید کردن دندان با جرم گیری در آرمه پارسیان

خرید کارت آرمه | آرمه پارسیان

سفید کردن دندان با جرم گیری در آرمه پارسیان

افزودن دیدگاه0