رفع ترس دندانپزشکی کودکان

  1. صفحه اصلی
  2. دندانپزشکی اطفال
  3. بهداشت دهان و دندان کودکان
  4. رفع ترس دندانپزشکی کودکان
رفع ترس دندانپزشکی کودکان

رفع ترس دندانپزشکی کودکان


ریشه ترس دندانپزشکی

بسیاری از مردم جهان در حال حاضر ترس و فوبیای دندانپزشکی دارند؛ تا جایی که حدود 15 درصد از مردم آمریکا، 20 درصد از مردم استرالیا و 50 درصد از مردم آمریکا مشمول این ترس می‌باشند. این افراد تحت هیچ شرایطی حاضر به مراجعه به دندانپزشکی نمی‌شوند مگر آن که از درد شدید دندان، طاقتشان تاخت شده باشد. طبق گفته‌ی کارشناسان، این ترس ریشه در کودکی و یا تجربه‌ی بدی از دندانپزشکی دارد که در سنین کم رخ داده است. بیشترین عامل ترس نیز در کودکان به خاطر تراشیدن دندان با مته‌ی دندانپزشکی و تزریق بی‌ حسی شناخته شده. حال در راستای حل این مشکل برای بالا بردن سلامت دهان و دندان جامعه باید درمان پوسیدگی طوری صورت بگیرد که ترس از کودک به دور باشد؛ بدین ترتیب است که با سالم نگه داشتن دندان اطفال، در نسل‌های بعد، ارتقا سلامت در این حوزه را شاهد خواهیم بود.

عمده‌ترین مشکل دندان موجب ترس دندانپزشکی

پوسیدگی دندان از شایع‌ترین مشکلاتی است که برای کودکان به وجود می‌آید؛ 9 درصد از کودکان، یعنی حدود 570 میلیون نفر با این مسئله درگیر هستند. در بزرگسالان با نرخی شدیدتر، 35 درصد از مردم با این مشکل رو به رو می‌شوند که تقریبا جمعیتی معادل 2.4 میلیارد نفر را در بر می‌گیرد و سالانه تاکنون 357 میلیون دلار از بهداشت جهانی به بیماری‌های دهان و دندان اختصاص یافته است. رفع ترس از درمان بیماریهای پوسیدگی، گامی مهم برای رفع ترس دندانپزشکی محسوب میشود.

روشی نوین برای درمان پوسیدگی

در چند سال اخیر روشی برای درمان پوسیدگی دندان کودکان به دست آمده تا هم مشکل درد و عفونت و پیش روی پوسیدگی را حل کند و هم موجب رعب و وحشت در آنان نشود که فوبیاهای بزرگسالی گریبانگیرشان نشود. این سبک جدید که "هال" نامیده می‌شود نه نیاز به تراشیدن دندان پوسیده دارد و نه به تزریق بی حسی. دندانپزشکان در این سبک درمان از روکش کوچک و پیش ساخته‌ای استفاده می‌کنند که جنس آن از فولادی است که در دهان زنگ نمی‌زند. این روکش به طور کامل دندان را پوشانده و از نفوذ هرگونه هوا و مواد غذایی به دندان جلوگیری می‌کند. باکتری‌هایی که موجب پوسیدگی هستند برای ادامه‌ی حیات به اکسیژن و مواد قندی احتیاج دارند که با بسته شدن راه هوا و غذا، از بین می‌روند. بدین ترتیب پوسیدگی متوقف شده و باقی قسمت‌های دندان در امان می‌مانند.

مزیت‌های روش هال

بر اساس تحقیقات صورت گرفته روی دندان سه دسته از کودکان 3 تا 7 سال، که پیشگیری از پوسیدگی و هال و روش سنتی درمان پوسیدگی را هر گروه پیش گرفته بودند، به کار گیری روش هال و اقدامات پیشگیری بیشترین تاثیر را برای حفاظت از دندان داشتند و در عین حال از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه‌ترین راه درمان محسوب می‌شوند. از طرفی برای به کار گیری آن نیاز به تبهر خاصی نیست و هر کلینیک و دندانپزشک و دانشجوی دندانپزشکی هم می‌تواند آن را به خوبی انجام دهد.

دور نگه داشتن چند ساله‌ی حدود 95 درصد از کودکان، از درد و عفونت با استفاده از این راهکار، نشان از موفقیت آمیز بودن آن نسب به روش پیشین ترمیم دندان دارد. در اصل هال بهترین اقدام درمانی است برای کودکانی که ترس دندانپزشکی دارند و حتی آن‌هایی که نمی‌ترسند.

پوسیدگی دندان، مهم‌ترین معضل کودکان

پوسیدگی دندان کودکان حتی در صورتی که توسط پزشک نیز معاینه شود، موجب تجربه درد و عفونت در 40 درصد از آنان می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق دردناک در کودکی رعایت بهداشت و اقداماتی که از پوسیدگی جلوگیری می‌کنند ضروری است.

اقداماتی نظیر مسواک پس از هر وعده‌غذایی، مصرف کمتر مواد قندی و شکلات، استفاده از نخ دندان، شستن دهان با دهانشویه های حاوی فلوراید و مراجعه‌ی منظم به دندانپزشک برای چک کردن وضعیت آنان باید صورت بگیرد.

آرمه برای کاهش هزینه‌های دندانپزشکی

با توجه به مسائل اقتصادی که گروه‌های زیادی از مردم را درگیر خود کرده، از نظر مالی عده کثیری از مردم توان چک کردن منظم وضعیت دهان کودکانشان با مراجعه به دندانپزشکی کودکان را ندارند. همچنین اگر مشکلی برای دندانشان به به وجود آید به خاطر هزینه‌های سنگین دندانپزشکی برای رفع آن سهل انگاری می‌کنند. شرکت آرمه برای ارتقا سلامت دهان و دندان هم وطنان خود تلاش می‌کند. بهترین خدمات دندانپزشکی توسط مجرب‌ترین دندانپزشکان را با نصف قیمت آزاد و ارزان به آنان ارائه می دهد. همچنین امکان ویزیت رایگان توسط دندانپزشک دیگر خدمتی است از آرمه که می تواند مانع از بروز بسیاری از مشکلات و بیماری‌های دهان شود. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره‌ی رایگان در خصوص دریافت کارت آرمه می‌توانید با شماره‌ی 67251-021 تماس بگیرید.

متن اقتباس شده از مقاله‌ی منتشر شده در سایت: https://theconversation.com/uk

طرح آبی کارت سلامت آرمه

قابل استفاده تا سقف ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۳۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

قابل استفاده برای یک نفر

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۲۰۰ هزار تومان

طرح طلایی کارت سلامت آرمه

قابل استفاده تا سقف ۳,۰۰۰,۰۰۰تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۲۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

قابل استفاده برای یک نفر

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۲۰۰ هزار تومان

طرح اقتصادی آرمه پارسیان

قابل استفاده تا سقف 500,000 تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار 1 ماهه قابل تمدید نمیباشد.

قابل ارتقا به کارتهای آبی وطلایی

قابل استفاده برای یک نفر

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۷۰۰۰۰ تومان

طرح خانواده کارت سلامت آرمه

قابل استفاده تا سقف25۰۰۰,۰۰۰ تومان

به هر عضو خانواده یک کارت آبی تعلق میگیرد ( برای 4 نفر)

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۱۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

تحویل 24 ساعته به سراسر کشور

۶۰۰۰۰۰ تومان

خدمات آرمه تخفیف پارسیان

شرکت آرمه تخفیف پارسیان در راستای اهداف و آرمان‌های بنیان‌گذاران خود تعداد بی‌شماری از متخصصین و پزشکان مجرب در بخش‌های دندان‌پزشکی ، چشم‌پزشکی و زیبایی گرد هم آورده تا خدمات درمانی بهتری را به مشترکین کارت‌های سلامت آرمه ارائه نماید. آرمه مفتخر است بهترین خدمات را با کارت تخفیف دندانپزشکی خود عرضه دارد، و خدمات چشم پزشکی و زیبایی را به صورت هدیه بر روی کارت تخفیف دندانپزشکی خود ارائه نماید.

مزایای استفاده از کارت آرمه

استفاده از کارت آرمه آبی به مدت یکسال تا سقف 5 میلیون تومان

بهره‌مندی از تخفیف 30 تا 50 درصدی خدمات دندانپزشکی

قرارداد با بهترین دندانپزشکان مجرب و متخصص ، ارائه بهترین خدمات ، مجهزترین مراکز درمانی

ایمپلنت ، لمینت ، کامپوزیت ، ارتودنسی ، عصب کشی ، خدمات عمومی دندانپزشکی

مشاوره و ویزیت رایگان

نوبت دهی در اولین فرصت به صورت 24 ساعته و آنلاین

پوشش پزشکی در سرتاسر ایران

نظارت مستمر و دائم در کلیه مراکز طرف قرارداد

ایجاد و ذخیره پرونده مجازی بر روی حافظه کارت و سایت

برقراری تماس با مشترکین و نظرسنجی پس از مراجعه به مراکز.


افزودن دیدگاه0