دندانپزشک کودکان و لزوم مراجعه مستمر

  1. صفحه اصلی
  2. دندانپزشکی اطفال
  3. بهداشت دهان و دندان کودکان
  4. دندانپزشک کودکان و لزوم مراجعه مستمر
دندانپزشک کودکان و لزوم مراجعه مستمر

دندانپزشک کودکان و لزوم مراجعه مستمر

نیاز به دندانپزشکی برای کودکان


طبق گفته‌ی انجمن دندانپزشکی کودکان آمریکا، همه‌ی افراد از 6 ماه پس از رویش اولین دندان‌ها در نوزادی و در تمام طول حیات، دو بار در سال، نیاز به معاینه‌ی دندانپزشکی دارند. برای بازه‌ی به خصوص نوزادی تا نوجوانی، دندانپزشکان با دیدن دوره‌ی 3 ساله، به یک متخصص دندانپزشکی کودکان و اطفال بدل می‌شوند تا اشراف کامل به مشکلات و معضلات دهان و دندان اطفال در این دوره‌ی سنی داشته باشند؛ همچنین وقوف کامل دندانپزشک به روحیه‌ی کودکان و مواجهه‌ی آنان با دندانپزشکی امری بسیار مهم است که در این دوره‌ی تخصصی به دندانپزشکان آموزش داده می‌شود تا بیشترین همکاری از سمت کودک شکل بگیرد. البته در صورتی که یک کودک با ترس و وحشت زیاد از این خدمات دوری کند، عدم مراجعه به دندانپزشک چاره‌ی مناسبی نیست. در چنین شرایطی می‌توان از دندانپزشکی با بیهوشی استفاده کرد تا به مرور زمان روحیه‌ی کودک سازگار با محیط‌های این چنینی شود.

لزوم مراجعه کودکان به دندانپزشک


مراجعه‌ی مرتب به دندانپزشکی در کودکی بسیار واجب و لازم است؛ چرا که در صورت به وجود آمدن پوسیدگی در دندان‌های شیری، احساس درد ناخوشایندی در وی به وجود می‌آورد که کودک را از تغزیه درست باز می‌دارد. در این صورت تغزیه نادرست و ناکافی به طور مستقیم روی رشد و سلامت اطفال تاثیر منفی گذاشته آسیب‌های جبران ناپذیری به جسم آنان وارد می‌کند.

اقدامات دندانپزشکی کودکان


در بسیاری از مواقع، دندانپزشک با مشاهده‌ی پوسیدگی در دندان‌شیری کودکان، با ترمیم و پر کردن سطحی درمان را انجام می‌دهد؛ اما از مهم‌ترین خدمات دندانپزشکی اطفال، انجام اقدامات کافی برای پیشگیری از پوسیدگی‌هاست. فلوراید تراپی روشی بسیار مهم در این خصوص تلقی می‌شود زیرا ماده‌ی فلوراید تاثیری جادویی در استحکام و مقاوم سازی مینای دندان و پیشگری از هرگونه خرابی در دندان‌ها دارد. البته وارنیش فلوراید تراپی برای کودکانی پیشنهاد می‌شود که تمایل به همکاری با دندانپزشک را دارند؛ در غیر این صورت با بلعیدن این مواد که تاثیرات سمی دارند مشکلات دیگری برای کودک به وجود خواهد آمد.

فیشور سیلانت


روشی دیگر برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌های خلفی که مسطح هستند و برای جویدن غذا استفاده می‌شوند، شیار پوش و یا همان فیشور سیلانت است. این روش که معمولا تاثیرش بیشتر از 5 سال دوام دارد، به این شکل است که ماده‌ای هم رنگ با دندان به روی شیارهایی که روی دندان‌های خلفی برای جویدن وجود دارد زده می‌شود تا دندان را در برابر به جا ماندن غذا در این شیارها و پوسیدگی، مقاوم کند.

ارتودنسی کودکان  


از دیگر اقدامات معمول دندانپزشکان اطفال، ارتودنسی‌ است.بسیاری از مشکلات در شکل گیری دندان‌ها که با ارتودنسی درمان می‌شوند اگر در سنین کمتر شروع به درمان شود نتیجه‌ای بهتر و سریع‌تر در پی خواهد داشت. همچنین بسیاری از مشکلات فک و استخوان که در بزرگسالی نیاز به جراحی دارد، اگر در کودکی کشف شود، با ارتودنسی به راحتی قابل حل شدن و درمان است. مسئله دیگری که در دندان کودکان وجود دارد نیز مربوط به هنگامی است که یکی از دندان‌های شیری بنا به هر دلیلی زودتر از موعد می‌افتد یا کشیده می‌شود. در این حین دندان های اطراف به علت خالی بودن فضای کنارشان و تحت فشار قرار داشتن از دیگر سمت‌ها، شروع به حرکت به سمت آن فضای خالی می‌کنند و جای دندان دائمی‌ای که در آیند قرار است دربیاید را تنگ کرده که موجب کج شدن دندان دائمی و یا خارج شدن آن از ردیف دندان هاست.

دندانپزشک کودکان با آرمه


یافتن دندانپزشک متخصص کودکان نیز مسئله‌ی مهمی به شمار می‌آید چرا که تبهر در خدمات و روحیه و تعاملات مناسب با اطفال برای جذب آنان و همکاری و بازدهی بیشتر حرف اول را می‌زند. شرکت ارتقا سلامت "آرمه" با بهترین متخصصان دندانپزشک کودکان در کرج، تهران، اصفهان و... طرف قرارداد است تا بهترین کیفیت و خدمات را با کمترین هزینه و 30 تا 50 درصد تخفیف به شما ارائه دهد.

برای مشاهده‌ی تعرفه‌ی دیگر خدمات دندانپزشکی در سال 99 اینجا کلیک کنید و برای مشاوره‌ی رایگان با 021-67251 تماس بگیرید.

این شرکت سه کارت، طرح با ویژگی های متفاوت دارد که عبارت اند از: طرح آبی، طرح طلایی، طرح اقتصادی، طرح خانواده

 


  1. طرح آبی کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۳۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

قابل استفاده برای یک نفر

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۲۰۰ هزار تومان


  1. طرح طلایی کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف ۳,۰۰۰,۰۰۰تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۲۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

قابل استفاده برای یک نفر

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۲۰۰ هزار تومان


  1. طرح اقتصادی آرمه پارسیان
قابل استفاده تا سقف 500,000 تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار 1 ماهه قابل تمدید نمیباشد.

قابل ارتقا به کارتهای آبی وطلایی

قابل استفاده برای یک نفر

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۷۰۰۰۰ تومان


  1. طرح خانواده کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف25۰۰۰,۰۰۰ تومان

به هر عضو خانواده یک کارت آبی تعلق میگیرد ( برای 4 نفر)

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۱۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

تحویل 24 ساعته به سراسر کشور

۶۰۰۰۰۰ تومان

خدمات آرمه تخفیف پارسیان

شرکت آرمه تخفیف پارسیان در راستای اهداف و آرمان‌های بنیان‌گذاران خود تعداد بی‌شماری از متخصصین و پزشکان مجرب در بخش‌های دندان‌پزشکی ، چشم‌پزشکی و زیبایی گرد هم آورده تا خدمات درمانی بهتری را به مشترکین کارت‌های سلامت آرمه ارائه نماید. آرمه مفتخر است بهترین خدمات را با کارت تخفیف دندانپزشکی خود عرضه دارد، و خدمات چشم پزشکی و زیبایی را به صورت هدیه بر روی کارت تخفیف دندانپزشکی خود ارائه نماید.

 

مزایای استفاده از کارت آرمه


 

استفاده از کارت آرمه آبی به مدت یکسال تا سقف 5 میلیون تومان

بهره‌مندی از تخفیف 30 تا 50 درصدی خدمات دندانپزشکی

قرارداد با بهترین دندانپزشکان مجرب و متخصص ، ارائه بهترین خدمات ، مجهزترین مراکز درمانی

ایمپلنت ، لمینت ، کامپوزیت ، ارتودنسی ، عصب کشی ، خدمات عمومی دندانپزشکی

مشاوره و ویزیت رایگان

نوبت دهی در اولین فرصت به صورت 24 ساعته و آنلاین

پوشش پزشکی در سرتاسر ایران

نظارت مستمر و دائم در کلیه مراکز طرف قرارداد

ایجاد و ذخیره پرونده مجازی بر روی حافظه کارت و سایت

برقراری تماس با مشترکین و نظرسنجی پس از مراجعه به مراکز.

افزودن دیدگاه0