درمان های خانگی دندان درد

  1. صفحه اصلی
  2. بهداشت دهان و دندان
  3. بیماری های دهان و دندان
  4. درمان های خانگی دندان درد
درمان های خانگی دندان درد

درمان های خانگی دندان درد

درمان دندان درد


دندان درد از جمله سخت‌ ترین درد هایی است که بیشتر افراد در طول زندگی خود با آن مواجه می شوند. عواملی همچون پوسیدگی، عفونت، شکستگی، بیماری لثه و... می‌توانند موجب بروز این دردها شوند که هیچ یک از آن‌ ها بدون مراجعه به دندانپزشک متخصص و درمان اصولی رفع نمی‌شوند. در بسیاری از موقعیت‌ها که ممکن است به خاطر تعطیلات دندانپزشکی‌ها بسته باشند یا به هر دلیل دیگری دسترسی به دندانپزشک برایمان ممکن نباشد، درمان‌هایی تحت عنوان درمان های خانگی دندان درد معرفی می شوند که باید گفت این روش‌ها درمان کامل و قطعی نیستند بلکه به طور موقت می‌ توانند درد شما را کم کنند تا زمانی که به دندانپزشکتان دسترسی پیدا کنید. تاکید بر این است که پس از استفاده از این روش‌های خانگی و رفع درد و زخم و التهاب، در مراجعه به دندانپزشک سهل انگاری نشود تا با دندان درد های شدیدتر مواجه نشوید

آب نمک:


یکی از بهترین ومفیدترین روش ها به عنوان درمان های خانگی دندان درد قرقره کردن آب نمک است زیرا علاوه بر کاهش درد و بهبود زخم و التهاب دندان، برای ضدعفونی کردن دندان نیز تا حد خوبی موثر است و نوعی درمان محسوب می‌شود. دقت کنید میزان نمک در آب نیاز نیست خیلی زیاد باشد و حدود نیمی از قاشق چایخوری نمک در یک لیوان آب کفایت می‌کند.

یخ:


بر خلاف باور غلط عموم مردم که هنگام درد دندان سعی میکنند دندانشان گرم نگه دارند، راه موثر برای کاهش درد کمپرس سرد است که چند قطعه یخ در کیسه را لای یک حوله پیچیده و به مدت یک ربع الی 30 دقیقه روی صورت نگه داشته می شود. سرد کردن این ناحیه باعث انقباض می‌ شود که در نهایت درد کمتری حس می شود. در روز چند بار باید این کار تکرار شود تا نتیجه تسکین درد محسوس باشد.

آب اکسیژنه:


از دیگر روش ها برای دندان درد استفاده از محلول 2 الی 3 دردصدی آب اکسیژنه است که موجب از بین رفتن باکتر‌ی‌ها و رفع التهاب و خونریزی لثه هاست. باید دقت شود در هنگام دهانشویه کردن با محلول آب اکسیژنه هیچ مقداری از محلول قورت داده نشود و پس از دهانشویه، دهان با آب شسشتو داده شود.

کیسه چای نعنا:


نعنا نیز از موارد موثر در دندان درد محسوب می‌شود. پیشنهاد می شود یک چای کیسه ای نعنا را پس از استفاده که دیگر داغ نباشد و کمی گرم باشد و یا در فریزر قرار داده شد تا کاملا سرد باشد روی دندانتان قرار دهید و چند بار در روز تکرار کنید.

سیر:


از جمله گیاهان دارویی که در بسیاری از غذاها نیز از آن استفاده می‌شود سیر است. این گیاه هم قابلیت از بین بردن باکتری‌ ها را دارد و هم مسکن درد محسوب می‌شود. برای درمان خانگی دندان درد سیر را خورد کرده و به صورت خمیری شکل روی دندان آسیب دیده قرار دهید.

میخک:


روغن میخک همچون سیر سالیان دراز است که از خواص دارویی آنان استفاده می شود. برای ایتفاده از آن چند قطره روغن را به پنبه زده و روی دندانتان بگذارید نا هم التهاب را کاهش دهد و هم درد را آرام کند. همچنین می توانید یک قطره از این روغن را در یک لیوان آب حل کرده و به عنوان دهانشویه از آن استفاده کنید.

آویشن:


آویشن نیز یک ضد باکتری قوی محسوب می‌شود که برای درد دندان به کار می رود به این صورت که چند قطره از روغن آن با چند قطره آب رقیق شده و پنبه آغشته به آن را روی دندان می‌گذاریم.

آلوئورا:


ژل آلوئورا که از برگ های این گیاه به دست می آید تا کنون برای درمان سوختگی و بریدگی به کار برده می‌شد اما امروزه به خواص انتی باکتریالی و ضذ التهابی آن نیز پی برده شده که می تواند التهاب لثه را آرام کرده و جرم های دندان را که از مهم ترین عوامل پوسیدگی هستند از بین ببرد.

عصاره وانیل:


عصاره وانیل با توجه به الکل موجود در آن قابلیت بی حس کردن درد شما را دارد و عطر آن نیز می‌ تواند برایتان آرامش بخش باشد.

درمان اصلی، مراجعه به دندانپزشکی


لازم به ذکر است همه این راه ها که تحت عنوان درمان های خانگی دندان درد گفته شد، راه حلی موقتی می باشند و در اولین فرصت باید به دندان پزشک مراجعه کرد.

شرکت آرمه که تخصصش ارائه خدمات دندانپزشکی است با انتخاب بهترین دندانپزشکان در سراسر ایران و نوبت گیری برایتان، تمامی خدمات درمانی وزیبایی دندان پزشکی را با 30 الی 50 درصد تخفیف به شما عرضه می کند تا با کمترین هزینه بتوانید دندان هایی سالم و زیبا داشته باشید.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 67251-021 تماس بگیرید.

این شرکت سه کارت، طرح با ویژگی های متفاوت دارد که عبارت اند از: طرح آبی، طرح طلایی، طرح اقتصادی، طرح خانواده

 


  1. طرح آبی کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف ۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۳۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

قابل استفاده برای یک نفر

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۲۰۰ هزار تومان


  1. طرح طلایی کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف ۳,۰۰۰,۰۰۰تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۲۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

قابل استفاده برای یک نفر

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۲۰۰ هزار تومان


  1. طرح اقتصادی آرمه پارسیان
قابل استفاده تا سقف 500,000 تومان

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار 1 ماهه قابل تمدید نمیباشد.

قابل ارتقا به کارتهای آبی وطلایی

قابل استفاده برای یک نفر

امکان استفاده در مراکز زیبایی

۷۰۰۰۰ تومان


  1. طرح خانواده کارت سلامت آرمه
قابل استفاده تا سقف25۰۰۰,۰۰۰ تومان

به هر عضو خانواده یک کارت آبی تعلق میگیرد ( برای 4 نفر)

خدمات رسانی در سراسر ایران

اعتبار ۱۲ ماهه قابل تمدید با تخفیف ۱۰٪

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

ویزیت رایگان

امکان استفاده در مراکز زیبایی

دارای حافظه برای ذخیره سازی پرونده مجازی

تحویل 24 ساعته به سراسر کشور

۶۰۰۰۰۰ تومان

خدمات آرمه تخفیف پارسیان

شرکت آرمه تخفیف پارسیان در راستای اهداف و آرمان‌های بنیان‌گذاران خود تعداد بی‌شماری از متخصصین و پزشکان مجرب در بخش‌های دندان‌پزشکی ، چشم‌پزشکی و زیبایی گرد هم آورده تا خدمات درمانی بهتری را به مشترکین کارت‌های سلامت آرمه ارائه نماید. آرمه مفتخر است بهترین خدمات را با کارت تخفیف دندانپزشکی خود عرضه دارد، و خدمات چشم پزشکی و زیبایی را به صورت هدیه بر روی کارت تخفیف دندانپزشکی خود ارائه نماید.

 

مزایای استفاده از کارت آرمه


 

استفاده از کارت آرمه آبی به مدت یکسال تا سقف 5 میلیون تومان

بهره‌مندی از تخفیف 30 تا 50 درصدی خدمات دندانپزشکی

قرارداد با بهترین دندانپزشکان مجرب و متخصص ، ارائه بهترین خدمات ، مجهزترین مراکز درمانی

ایمپلنت ، لمینت ، کامپوزیت ، ارتودنسی ، عصب کشی ، خدمات عمومی دندانپزشکی

مشاوره و ویزیت رایگان

نوبت دهی در اولین فرصت به صورت 24 ساعته و آنلاین

پوشش پزشکی در سرتاسر ایران

نظارت مستمر و دائم در کلیه مراکز طرف قرارداد

ایجاد و ذخیره پرونده مجازی بر روی حافظه کارت و سایت

برقراری تماس با مشترکین و نظرسنجی پس از مراجعه به مراکز.

افزودن دیدگاه0