درمان اندودنتیک با آرمه تخفیف پارسیان

  1. صفحه اصلی
  2. بیمه های سلامت
  3. بیمه دندانپزشکی
  4. درمان اندودنتیک با آرمه تخفیف پارسیان
درمان اندودنتیک با آرمه تخفیف پارسیان

درمان اندودنتیک با آرمه تخفیف پارسیاندرمان اندودنتیک با آرمه تخفیف پارسیان این روش، یک روش درمانی برای تخلیه عفونت داخل دندان و از بین بردن آن در دندان پزشکی است. این عمل مرتبط به پالپ نرم یا همان مغز دندان است و این قسمت بخشی از ریشه دندان ها می‌باشد. به مجموعه این درمان ها، درمان ریشه دندان یا درمان اندودنتیک می‌گویند.

درمان اندودنتیک یا روت کانال یا به اصطلاح عامیانه همان درمان ریشه دندان است.

آلودگی پالپ دندان

روت کانال به آلودگی و یا عفونی شدن پالپ دندان گفته می‌شود که اگر سریعا درمان نشود فرد دچار مشکلات زیادی شده و بسیار خطرناک است.

درمان این عفونت در واقع تمیز و خارج کردن محتویات زنده داخل ریشه دندان است.

در دهان ما باکتری های بسیاری که هم مفید و هم مضرر هستند زندگی می‌کنند و در شرایط عادی ضرری به ما نمی‌رسانند. اما در صورت وجود یک حفره عمیق در دهان،  قسمتی ترک خورده، شکسته شده و یا لق، فضا برای فعالیت باکتری ها و شروع آسیب به ما مهیا می‌شود.

باکتری های موجود در دهان از این فرصت استفاده کرده و راهی به سمت پالپ نرم و ریشه دندان ها پیدا می‌کنند تا آن را آلوده کرده و به آن آسیب برسانند.

اگر باکتری بتواند به قسمت های عمیق تر دندان ها نفوذ کند باعث به وجود آمدن عفونت در استخوان فک می‌شود که این عفونت بسیار خطرناک تر از عفونت ریشه است، زیرا عفونت فک  باعث تضعیف استخوان و کاهش بافت استخوانی می‌شود و این عفونت در نهایت باعث متورم شدن رباط های اطراف دندان و لق شدن دندان های شما می‌شود.

مراحل روت کانال

درمان ریشه دندان دارای سه مرحله است و معمولا بین یک تا سه جلسه طول می‌کشد. این سه مرحله شامل موارد زیر است:

تمیز کردن کانال ریشه

پر کردن ریشه کانال

افزودن تاج یا پر کننده دندان

تمیز کردن کانال ریشه

دندان پزشک ها در ابتدا هر آنچه درون کانال ریشه وجود دارد را حذف و پاکسازی می‌کنند. برای این کار بیمار باید تحت بی حسی موضعی قرار گرفته و دندان پزشک با ایجاد یک سوراخ کوچک روی سطح دندان اقدام به تخلیه کند. با ایجاد این سوراخ دندان پزشک به پالپ دندان و ریشه دسترسی پیدا می‌کند و با دقت ابزار کوچکی را وارد سوراخ دندان کرده و اقدام به تخلیه و خارج کردن بخش مرده و آسیب دیده مغز دندان میکند.

پر کردن ریشه کانال

در این مرحله بخش های تخلیه شده را با دقت و با استفاده از محلول مخصوص شست و شو پاکسازی و تمیز می‌کند. او این کار را تا پاکسازی کامل ریشه دندان انجام می‌دهد.  پس از ضدعفونی و پاکسازی ریشه نوبت به بستن دندان و سوراخ ایجاد شده می‌رسد. دندان پزشک برای این کار از مواد پرکننده یا سمنت ها استفاده می‌کند. بعد از اتمام کار آن دندان، یک دندان مرده به حساب می‌آید و تحت هیچ شرایطی بیمار از جانب آن دندان دردی را تجربه نخواهد کرد زیرا تمامی محتویات آن شامل ریشه و اعصاب دندان تخلیه شده و دیگر وجود ندارد.

افزودن تاج یا پر کننده دندان

بعد از تخلیه دندان و برداشتن محتویات آن، اکنون دندان بسیار شکننده تر از قبل است و در معرض آسیب دیدن بسیار زیادی می‌باشد. دندان بدون پالپ و ریشه باید توسط رباط اتصال دهنده دندان به استخوان تغذیه و تقویت شود، اما با گذشت زمان، دندان حساس و شکننده تر می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل باید دندان را توسط یک تاج یا پر کننده دندان محافظت کرد.

قبل از اتصال تاج و نصب آن بیمار ابدا نباید جیزی را گاز گرفته و یا غذا بجود! بعد از اتصال تاج و پر شدن دندان، فرد به راحتی و مانند گذشته می‌تواند از دندان خود استفاده کند.

معمولا درمان در یک جلسه انجام شده و بیمار به وضعیت عادی خود باز می‌گردد مگر آن که وضع دندان شخص وخیم باشد که در این صورت 2 الی 3 جلسه درمان ریشه دندان طول خواهد کشید.

آیا درمان ریشه عوارض دارد؟

هر روش و درمانی دارای عوارض و مشکلاتی است. برخی از عوارض احتمالی این روش شامل:

هر فردی به ازای هر ریشه دندان، 4 عدد ریشه باید داشته باشد. در بعضی مواقع دندان پزشک تنها 3 ریشه را پیدا کرده و از بین می‌برد و چهارمین ریشه درمان نشده باقی می‌ماند! در صورت درمان نشدن همان یک ریشه امکان ورود و نفوذ عفونت به استخوان و سایر بخش های بدن وجود داشته و یک مشکل بزرگتر را به وجود می‌آورد. بعد از تخلیه کامل ریشه ها، دندان پزشک باید تمام ریشه ها و بخش های دندان را با دقت پر کند. در صورت پر نشدن کامل تمامی قسمت های دندان، امکان شکستن و از کار افتادن آن وجود دارد و در صورت بروز این مشکل عفونت لثه به وجود می‌آید.

و...

پیشگیری بهتر از درمان

همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده است. برای جلوگیری از عفونت و پوسیدگی دندان ها و به وجود آمدن بیماری لثه، نکات زیر را رعایت کنید تا هیچ زمانی نیازمند به تخلیه و درمان ریشه دندان نشوید.

استفاده منظم از نخ دندان

2  الی 3 بار در روز به صورت منظم مسواک بزنید

مسواک خود را بین 3 الی 6 ماه عوض کنید

به صورت منظم به دندان پزشک مراجعه کنید

از خوردن مواد خوراکی مضرر و نوشیدنی های گازدار خودداری کنید

هزینه درمان ریشه دندان
درمان اندودنتیک با آرمه تخفیف پارسیان

هزینه درمان در دندان پزشکی با توجه به مشکل دندان شما و میزان وخامت آن متفاوت است. اما درمان ریشه دندان چیزی نیست که بخواهید به دلیل هزینه از آن صرف نظر کنید، زیرا در صورت انجام ندادن روت کانال و کشیدن دندان به مراتب هزینه های بیشتری را باید برای جایگزین کردن دندان ها و پر کردن جای خالی آن با ایمپلنت، پرداخت کنید. پس در صورت نیاز به روت کانال بدون در نظر گرفتن هزینه ها اقدام به درمان آن کنید. ما برای کاهش هزینه های شما استفاده از کارت سلامت آرمه پارسیان را پیشنهاد میکنیم. با داشتن این کارت و استفاده از مزایای آن به راحتی و بدون نگرانی برای پرداخت هزینه می‌توانید اقدام به درمان دندان خود کنید.
جدول تعرفه درمان ریشه یا اندودنتیک

از مزایای کارت سلامت آرمه پارسیان:

استفاده از کارت آرمه آبی به مدت یک سال تا سقف ۵ میلیون تومان

بهره مندی از تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی خدمات دندان پزشکی

قرارداد با بهترین دندان پزشکان مجرب و متخصص، ارائه بهترین خدمات، مجهزترین مراکز درمانی

ایمپلنت، لمینت، کامپوزیت، ارتودنسی، عصب کشی، خدمات عمومی دندان پزشکی

مشاوره و ویزیت رایگان

نوبت دهی در اولین فرصت به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین

پوشش پزشکی در سرتاسر ایران

نظارت مستمر و دائم در کلیه مراکز طرف قرارداد

ایجاد و ذخیره پرونده مجازی بر روی حافظه کارت و سایت

برقراری تماس با مشترکین و نظرسنجی پس از مراجعه به مراکز
درمان اندودنتیک با آرمه تخفیف پارسیان


برای دیدن سایر تعرفه‌ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره‌ی رایگان با شماره 021-67251 یا 021-66766719 تماس بگیرید.

خرید کارت آرمه | آرمه پارسیان

افزودن دیدگاه0