چگونه از بیمه دندانپزشکی استفاده کنیم؟

  1. صفحه اصلی
  2. چگونه از بیمه دندانپزشکی استفاده کنیم؟

آرمه پارسیان یک وبسایت تخصصی خدمات دندانپزشکی است که از طریق کارت سلامت آرمه، تخفیف 50 درصدی خدمات دندانپزشکی به مشترکین خود ارائه می نماید که تا حدودی جایگزینی برای بیمه دندانپزشکی به شمار میرود. کارت سلامت آرمه دارای شباهت و تفاوت‌های بسیاری با پوشش دندانپزشکی در بیمه تکمیلی است. ما قصد داریم در این بخش به این تفاوت و شباهت‌ها اشاره نماییم.

شباهت‌های کارت سلامت آرمه با پوشش بیمه دندانپزشکی

استفاده از خدمات تا سقف معین

با خرید کارت سلامت آرمه و یا بیمه تکمیلی، شخص با پرداخت مبلغ معینی می‌تواند از خدمات دندانپزشکی تا سقف معین استفاده نماید.

سهم پرداختی بیمار

به دلیل بالاتر بودن تعرفه بیمه‌های تکمیلی رقم پرداختی بیمار در بیمه و آرمه تفاوت ناچیزی دارند. به عنوان مثال سهم بیمار برای عصب کشی یک کانال در بیمه کمتر از 15 هزار تومان با سهم بیمار در آرمه تفاوت دارد.

مدت زمان اعتبار

مدت زمان استفاده کارت سلامت آرمه و بیمه تکمیلی هر دو یکسال می‌باشد.

تفاوت‌های کارت سلامت آرمه با پوشش دندانپزشکی در بیمه تکمیلی

فروش انفرادی

در ایران بیمه‌ای تحت عنوان بیمه دندانپزشکی وجود ندارد؛ و برای استفاده از خدمات دندانپزشکی حتما باید بیمه تکمیلی با پوشش دندانپزشکی در طرح‌های گروهی تهیه نمود. خرید بیمه تکمیلی انفرادی با پوشش دندانپزشکی به دلیل بالا بودن مبلغ پرداختی اولیه برای یک سال و سقف پایین خدمات به نفع کاربران نیست؛ عموما در بیمه‌های تکمیلی با پرداخت مبلغی بین یک میلیون و دویست هزار تومان تا دو میلیون، تنها میتوان خدمات پایه دندانپزشکی را تا سقف دندانپزشکی 1 میلیون تومان با فرانشیز 30 درصد دریافت نمود.

در حالی که کارت سلامت آرمه به صورت کاملا اختصاصی برای خدمات دندانپزشکی است و به هردو شکل انفرادی و گروهی با قیمت بسیار مناسب ارائه می‌شود. برای مثال کارت سلامت آرمه آبی تنها با قیمت 250.000 هزار تومان برای یک سال، برای استفاده از تمام خدمات دندانپزشکی تا سقف 5.000.000 میلیون تومان است.

هزینه اشتراک کمتر

مبلغ پرداخت‌ شده در بیمه تکمیلی برای هر شخص غالبا بیش از نصف سقف استفاده می‌باشد؛ در صورتی‌که با کارت سلامت آرمه پارسیان با پرداخت مبلغ بسیار ناچیزی می‌توان تا سقف‌های اعلام شده خدمات دریافت کرد.

پوشش تمام خدمات دندانپزشکی

با استفاده از پوشش بیمه دندانپزشکی تنها می‌توان از ساده‌ترین خدمات پایه دندانپزشکی مانند کشیدن دندان، تریم، عصب کشی و تعدادی درمان‌های ساده دیگر استفاده نمایید؛ در حالی که با استفاده از کارت سلامت آرمه پارسیان شما می‌توانید از تمام خدمات دندانپزشکی، جراحی و زیبایی استفاده کنید. خدماتی شامل روکش، ارتودنسی، ایمپلنت، لمینت و لمینت کامپوزیت (طرح لبخند).

علاوه بر استفاده از خدمات دندانپزشکی، شما قادر خواهید بود از خدمات زیبایی، پوست و مو و حتی جراحی‌های زیبایی مانند جراحی زیبایی بینی، خدمات زیبایی صورت و غیره نیز با درصد‌ تخفیف‌های متفاوت استفاده کنید.

تضمین کیفیت خدمات

شرکت آرمه پارسیان با افتخار اعلام می‌نماید که برای انتخاب دندانپزشکان و مراکز طرف قرارداد خود وسواس بسیاری دارد و برای ارائه بهترین خدمات به مشترکین شرایط بسیار سخت‌گرانه‌ای را برای عقد قرارداد با مراکز خود در نظر گرفته است. از آنجایی که معرفی مشترکین و تعیین نوبت برای استفاده از خدمات از طرف شرکت آرمه تخفیف پارسیان صورت می‌گیرد، آرمه در قبال کیفیت خدمات انجام شده مسئولیت دارد و آمار رضایت بیش از 98 درصدی مشترکین کارت سلامت آرمه نشان از ارائه خدمات با کیفیت است.

در صورتی که در بیمه‌های تکمیلی و با استفاده از پوشش دندانپزشکی آن، بیمه‌ها تنها به تامین و پرداخت بخشی از هزینه درمان تحت عنوان خسارت پرداخت شده به بیمار اقدام می‌نمایند، و هیچ مسئولیتی در قبال کیفیت خدمات انجام‌شده نمی‌پذیرند.

سهم بیمار (فرانشیز)

معمولا در بیمه‌های تکمیلی فرانشیز یا همان سهم پرداختی 30% است در صورتی‌که در آرمه پارسیان سهم پرداختی بیمار 50% می‌باشد؛ اما با توجه به حق اشتراک سالانه که در آرمه بسیار کمتر از بیمه‌های تکمیلی است، اختلاف پرداختی نهایی بیمار در آنها بسیار ناچیز است.

پرداخت خسارت مستقیم

از آنجایی که مراکز کمی در بیمه تکمیلی به صورت مستقیم خدمات دندانپزشکی ارائه می‌نمایند و در مراکز دیگر شخص باید تمام هزینه را پرداخت نموده و بعد از مدتی با ارائه مدارک به پزشک معتمد بیمه هزینه را پس از  کسر فرانشیز و با گذشت 30 تا 40 روز دریافت کند.

در صورتی‌که در آرمه پارسیان شخص با مراجعه به مرکزی که برای او تعیین وقت شده، مبلغ را طبق تعرفه و با تخفیف 50 درصد پرداخت می‌کند.

مدیریت ارتباط با مشترک

بیمه‌ها هیچ گونه خدمات سی آر ام (CRM) ندارند در حالی که قسمت سی آر ام آرمه پارسیان به صورت شبانه روزی تا یکسال آماده ارائه هر گونه خدمات به شما می‌باشد.

هدیه و طرح‌های تشویقی

در بیمه‌ها هیچ گونه طرح تشویقی و هدیه به بیمه‌گذاران تعلق نمی‌گیرد! در حالی که در آرمه پارسیان در هر دوره به تعدادی از مشترکین به قید قرعه خدماتی به صورت رایگان تعلق می‌گیرد. (غالبا درمان‌های پایه مانند جرمگیری و یا استفاده از خدمات مراکز زیبایی)