بریچ دندان – جای گذاری دندان افتاده

  1. صفحه اصلی
  2. پروتز ها
  3. ایمپلنت
  4. بریچ دندان - جای گذاری دندان افتاده
بریچ دندان – جای گذاری دندان افتاده

بریچ دندان – جای گذاری دندان افتاده

بریچ دندان


شاید برای شما پیش آمده باشد تا به هر دلیلی یک یا چند عدد دندان خود را از دست داده باشید و در هنگام صحبت با شخصی و یا در جمعی خجالت زده شوید. دندان هر شخص، مهم ترین عامل زیبایی و اعتماد به نفس در او است.
دندان های سالم و زیبا به شما اعتماد به نفس بالا و حس مثبت می دهند.
اما اگر یکی از دندان های شما از بین برود چه کاری می توان کرد؟!
بریچ دندان یکی از راه های پیشنهادی برای جای گذاری دندان افتاده شما است.

بریچ کمک می کند تا دیگر جای خالی دندان شما برای دیگران خودنمایی نکند و شما با اعتماد به نفسی بالا در مجامع حضور یابید.
در واقع بریچ دندان ها یعنی یک دندان جعلی و مصنوعی را به جای دندان اصلی از دست رفته جایگزین کنید. بریچ دندان توسط دندان های طرفین به نام پونتیک در جای خود محکم شده و نگهداری می شود. بریچ ها می توانند مانند یک پرکردگی بوده و حتی می تواند از جنس طلا باشند، اما معمولا آن ها را از پرسلین می سازند تا به رنگ دندان اصلی و طبیعی شخص باشد.

مراحل بریچ دندان


مرحله اول


دندان های طرفین که پونتیک نام داشت، در جلسه اول آماده و جای گذاری می شود.
در مرحله آماده کردن دندان های طرفین یک تراش جزئی برای ایجاد فضای لازم و سوار شدن روکش ها بر روی دندان انجام می شود. بعد از آن باید نوع و مدل دندان شناسایی شده تا بر اساس آن در آزمایشگاه روکش ها، پونتیک ها و بریچ ها ساخته شود. تمامی این مراحل باید توسط دندان پزشکان مجرب و متخصص ترمیم و زیبایی دندان ها انجام شود. متخصصین نوعی بریچ موقت می سازد تا بیمار بتواند در طی مدت آماده شدن بریچ اصلی از آن برای محافظت از دندان های اصراف و بافت لثه ها استفاده کند.

مرحله دوم


در جلسه دوم بریچ های موقت اولیه برداشته می شود و بریچ فلزی یا پرسلینی جدید بر روی دندان تنظیم می شود.در صورت بزرگ یا کوچک بودن آن ها، دندان پزشک وظیفه اصلاح بریچ را بر عهده دارد. برای اطمینان از فیکس بودن چهارچوب ها و بایت ها به طور منظم باید به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا دچار مشکل نشوید. این موضوع در هر فردی متفاوت بوده و بستگی به نوع دندان و لثه ها دارد. در صورتی که از بریچ های ثابت برای بیمار استفاده شود، دندان پزشک ممکن است بریج ها را به صورت موقت بر روی مکان مورد نظر چسب بزند تا از جفت شدن آن مطمئن شود.

جنس بریچ


جنس بریچ ها از فلز، پرسلین یا سرامیک و یا ترکیبی از هر دو است.
سرامیک ها اغلب به آلیاژ فلزی متصل می شود.
البته نوع و جنس بریچ توسط دندان پزشک و با توجه به شرایط بیمار مشخص و استفاده می شود.

عمر بریچ


طول عمر بریچ ها بین ۵ تا ۱۵ سال تخمین زده شده است.
اما اکثرا زیر ده سال مجبور به ترمیم و بازسازی می شوند.
البته با رعایت بهداشت دهان و دندان و چکاپ های مکرر می توان عمر آن ها را به بالای ده سال هم رساند.

انواع بریچ


بریچ ها به دسته های گوناگونی مانند سنتی، کانتی لور، مریلند تقسیم می شوند.

سنتی


نوع سنتی یا معمولی بریچ شامل یک دندان مصنوعی یا نمادین می شود که توسط روکش دندان های طرفین و مجاور در جای خود قرار گرفته اند. در این نوع بریچ دندان های مجاور از طریق چسبی مخصوص و محکم به دندان مصنوعی وصل شده و آن ها را محکم برجای خود می چسباند. محبوب ترین نوع بریچ، بریچ سنتی است زیرا در زمانی که دندان های طرفین سالم هستند و یک جای خالی دندان در میان آن ها خودنمایی می کند، استفاده می شود.

کانتی


بریج کانتی لور از نظر ظاهر شبیه بریچ های سنتی است اما در بریچ کانتی لور دندان مصنوعی یا پونتیک ها فقط به یکی از دندان های طرفین چسب زده می شود. این نوع بریچ در صورتی که تنها یکی از دندان های طرفین سالم باشد، کاربرد دارد زیرا در بریچ کانتی لور دندان مصنوعی توسط یک روکش دندان نگه می شود.

مریلند


بریج مریلند کاملا مانند بریچ سنتی برای اتصال به دو دندان طبیعی و سالم در طرفین نیاز دارد و تنها زمانی استفاده می شود که در دو طرف فضای خالی، دو دندان طبیعی وجود داشته باشد. اما تفاوت عمده آن ها این است که در بریچ سنتی از روکش برای دندان های مجاور استفاده می شود اما در بریچ مریلند، بریچ فلزی یا پرسلینی به پشت دندان های مجاور متصل می شود و دندان مصنوعی را برجای خود محکم و حفظ می کند.

مزایا استفاده از بریچ


بریچ دندان با پر کردن فضای خالی بین دندان ها و فاصله آن ها، برای شما لبخندی زیبا و ظاهری مناسب ایجاد می کند. از خوبی های بریچ دندان هزینه پایین آن نسبت به ایمپلنت است. با انجام بریچ دندان می توان با هزینه مناسب تری جای خالی دندان خود را پر کنید. البته بریچ ها به علت ساختار دائمی که دارا هستند دوام و ماندگاری بالایی دارند و همان طور که گفته شد در صورت رعایت بهداشت و مراقبت های لازم عمر آن ها به بالای ده سال هم می رسد.

فرآیند بریچ دندان طی دو الی سه جلسه توسط دندان پزشکان مجرب انجام می شود.
در صورتی که برای انجام ایمپلنت به چیزی حدود شش ماه زمان نیاز دارید.
با درست انجام شدن عمل بریچ دندان توسط دندان پزشکان با تجربه، از مشکلاتی نظیر بیماری لثه، حرکت ناخواسته دندان ها، از دست دادن بافت استخوانی و... جلوگیری می شود و این به نفع بیمار است.

هزینه بریچ


اما انجام عمل بریچ بر روی دندان هم هزینه مخصوص به خود را دارد.
اکثر افراد کم درآمد و یا افراد با درآمد متوسط جامعه از پس هزینه های دندان پزشکی برنمی آیند. اما نمیتوان دندان ها را به حال خود رها کرد. نبود دندان و جای خالی آن علاوه بر مشکلات اعتماد به نفس، مشکلات گوارشی و داخلی دیگری هم برای فرد ایجاد می کند. اما چگونه هم به سلامتی خود اهمیت دهیم و هم از پس مشکلات مالی و هزینه های دندان بربیاییم؟

 

من به شما کارت سلامت آرمه پارسیان را پیشنهاد می کنم. چرا؟؟؟


زیرا با ارائه این کارت به مراکز تحت پوشش، می توانید با پرداخت نصف هزینه خیالتان از بابت سلامت دندان هایتان جمع شود. کارت سلامت آرمه تمامی هزینه های مربوط به دندان و زیبایی را برای شما نصف می کند. این کارت با بهترین دندان پزشکان و مجرب ترین کلینیک های دندان پزشکی قرارداد دارد تا بهترین خدمات را به دارندگان کارت سلامت آرمه ارائه دهد.

با خرید هر یک از کارت‌های سلامت آرمه پارسیان یک پکیج شامل:


کارت سلامت با شماره 16 رقمی اختصاصی شما

فرم ثبت نام

لیست تعهدات شرکت و مشترکین

تعرفه قیمت تخفیف سراسری آرمه

بروشور معرفی محصول

برای شما ارسال می‌شود.

لبخند و موفقیت حق طبیعی شماست. با داشتن کارت سلامت آرمه از حق طبیعی خود برخوردار شوید و در جوامع بدرخشید.
تنها راه به دست آوردن دوباره سلامتی، داشتن کارت سلامت آرمه پارسیان است.

بریچ دندان - جای گذاری دندان افتاده با کارت سلامت آرمه پارسیان

خرید کارت آرمه | آرمه پارسیان

افزودن دیدگاه0