ایمپلنت یا کاشت‌دندان – آرمه تخفیف پارسیان

  1. صفحه اصلی
  2. خدمات زیبایی
  3. دندانپزشکی زیبایی
  4. ایمپلنت یا کاشت‌دندان - آرمه تخفیف پارسیان
ایمپلنت یا کاشت‌دندان – آرمه تخفیف پارسیان

ایمپلنت یا کاشت‌دندان – آرمه تخفیف پارسیان

ایمپلنت


گاه پیش آمده تا بر اثر اتفاقی نظیر تصادف، بیمار بودن لثه، شکستن تنقلات و آجیل با دندان، باز کردن شی های مختلف با دندان ها، ضربه و... دندان هایتان را از دست بدهید و یا شکسته شوند. اگر دندان های جلویی شما دچار این مشکل شده باشند ظاهر شما بسیار زشت شده و اعتماد به نفس شما کاهش می یابد، همچنین در عمل بلع با مشکل جدی مواجه می شوید.ایمپلنت یا کاشت‌دندان به جهت کمک برای ساختن دوباره دندان هایتان به وجود آمده است. متخصصان ایمپلنت با انجام عمل های جراحی آن ها را در استخوان فک شما جایگذاری می کنند.

اجزای ایمپلنت


ایمپلنت ها عموما از جنس تیتانیوم هستند و در استخوان های فک بالایی و پایینی قرار داده می شوند
از دیگر اجزا مهم در جایگذاری ایمپلنت، اباتمنت است
اباتمنت از جنس طلا، تیتانیوم و پورسلن (چینی) است و به وسیله پیچی به ایمپلنت متصل می شود. اباتمنت ها ایمپلنت را به تاج دندان وصل می کند. شکل اباتمنت ها کاملا مانند یک دندان طبیعی و واقعی است که بریده شده و قسمت تاج بر روی آن قرار گرفته است.

قسمت بعدی این ایمپلنت، ریستوریشن است.
ریستوریشن ها بخشی شبیه دندان یا همان تاج دندان هستند.
این قسمت معمولا از ترکیب پورسلین با یک آلیاژ فلزی PFM ساخته شده است.
ریستوریشن می تواند تماما از جنس فلز و یا پورسلین باشد.
این قسمت، یعنی تاج دندان به اباتمنت پیچ می شود.
سپس سوراخ پیچ شده با مواد ترمیم کننده ای مانند کامپوزیت های همرنگ پرکردگی دندان پوشانده می شود.

طول درمان ایمپلنت


برای داشتن یک ایمپلنت خوب و موثر به فاکتورهای مختلفی نیاز است.
برای موفقیت آمیز بودن عمل کاشت دندان باید به مقدار لازم استخوان در فک وجود داشته باشد.
این استخوان ها باید به قدر کافی قوی باشند تا توانایی نگه داشتن ایمپلنت بر روی خود را داشته باشند.
اگر استخوان فک دندان شما به اندازه کافی قوی و محکم نباشد
پزشکان و متخصصان از روش تقویت استخوان و یا پیوند استخوان برای تقویت استخوان فک شما استفاده می کنند.

زمانی که عمل کاشت دندان و یا ایمپلنت بر روی دندان شما انجام می شود، کمترین زمان ممکن برای تکمیل دوره ایمپلنت در فک پایین ۵ ماه و در فک بالا ۶ ماه است. این دوره شامل جراحی ها و قرار دادن تاج دائمی بر روی دندان شما می باشد. اگر استخوان فک شما قوی نباشد و پزشک ناچار به ساخت استخوان باشد، این پروسه نزدیک به یک سال طول می کشد.

روش دیگری که برای کاشت دندان ها انجام می دهند، به کار گذاشتن همزمان ایمپلنت و تاج دندان است.
در این روش دندان پزشک از ایمپلنت های کوچک یا مینی در امر کاشت استفاده می کند و آنها را مانند یک دندان مصنوعی در همان جلسه بریج کرده و تاج را قرار می دهد.

مراحل ایمپلنت


جراحی و کاشت دندان به این صورت است که دندان پزشک نخست یک برش کوچک در لثه، دقیقا در محل جایگذاری ایمپلنت دندان، ایجاد می کند، سپس در استخوان به وسیله دریل یک سوراخ کوچک ایجاد کرده و ایمپلنت را درون سوراخ قرار می دهد
در مرحله آخر لثه را بخیه و زخم را پاکسازی می کند.

پس از مرحله اول، یک دوره برای بهبودی زخم مشخص شده و بعد از اتمام این دوره و بهبودی لثه نوبت به جراحی دوم می شد. مرحله دوم شامل یک برش جدید برای نمایان شدن و آشکار کردن ایمپلنت است. یک کلار collar که به آن هیلینگ کپ گفته می شود را در قسمت بالایی ایمپلنت پیچ می کنند. این کار به ترمیم بافت های آسیب دیده اطراف لثه کمک می کند.
هیلینگ کپ پس از چند هفته برداشته شده و اباتمنت بر روی ایمپلنت پیچ می شود.

گاهی پیش می آید بیمار عجله داشته و نیازمند ایمپلنت فوری می باشد
در این صورت دندان پزشک در یک مرحله تمام مراحل ایمپلنت اعم از ایمپلنت دندان، اباتمنت، تاج دندان دائمی یا بریج را انجام می دهد.

مراقبت از ایمپلنت


بسیاری پس از انجام عمل ایمپلنت، نگران نگهداری آن هستند.
نگهداری از ایمپلنت بسیار ساده و کاملا مانند دندان طبیعی می باشد.
حتما روزانه مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید.
در هنگام بروز هر مشکلی به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

هزینه ایمپلنت


با توجه افزایش قیمت این روزها، هزینه کاشت دندان یا ایمپلنت اصلا پایین نیست و جز عمل های زیبایی به حساب می آید. طبیعی است که امروزه افراد زیادی توانایی پرداخت هزینه های این چنینی را ندارند و حاضر هستند سلامتی خود را به خطر بیاندازند اما چنین هزینه بالایی را برای کاشت دندان پرداخت نکنند.

قیمت ایمپلنت به برند سازنده و متخصص کاشت و داشتن یا نداشتن ضمانت بستگی دارد.
به طور معمول هزینه یک واحد جراحی و روکش ایمپلنت مارک sewon medix از کشور کره ۴ میلیون تومان، هزینه یک واحد جراحی ایمپلنت مارک human tack ساخت کشور آلمان ۴ میلیون و ۲۰۰ تومان، و یا هزینه یک واحد ایمپلنت و روکش امریکایی ۴میلیون و ۵۰۰ تومان می باشد. قیمت ایمپلنت های فوری متفاوت و گران تر است.به عنوان مثال قیمت یک واحد ایمپلنت فوری سوئیسی ۶ میلیون تومان است.

طبیعی است که افراد با درآمد پایین و حتی افراد با درآمد متوسط هم از پس چنین هزینه هنگفتی برنمی آیند. حتی بیمه هم پاسخگو این نیاز فرد بیمار نبوده و چنین هزینه هایی را پوشش نمی دهد.
قاعدتا بیمار ناامید شده و از انجام چنین کاری صرف نظر کند.
اما یک راه برای انجام این کار با هزینه کم وجود دارد!

داشتن کارت سلامت آرمه پارسیان!


بله راه درست و اصولی همین است. این کارت برای شما به منزله یک بیمه عمل می کند‌. اما بیمه ای که تمامی این هزینه های شما را پوشش داده و علاوه بر این کار مهم، تمامی هزینه های مرتبط به دندان شما را نصف می کند.یعنی شما  می توانید تمامی خدمات مرتبط به دندان اعم از عصب کشی، ایمپلنت یا کاشت‌دندان ، بلیچینگ، کامپوزیت، پر کردن، کشیدن، جرم گیری و... را با داشتن کارت سلامت آرمه پارسیان با نصف قیمت انجام دهید و دیگر هیچ زمان دردی را تحمل نکرده و سلامت خود را به خطر نیاندازید.

از دیگر مزایا داشتن کارت سلامت آرمه پارسیان: مشاوره و ویزیت رایگان، قرارداد با مجرب ترین دندان پزشکان و مختصصان، نوبت دهی در اولین فرصت به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین، پوشش پزشکی در سرتاسر ایران، نظارت مستمر و مستقیم در کلیه مراکز طرف قرارداد، برقراری تماس با مشترکین و نظرسنجی از آن ها پس از مراجعه به مراکز و...پس بهتر است تا دیر نشده و سلامتی تان به دلایل مالی به خطر نیافتاده است، کارت سلامت آرمه پارسیان را تهیه کرده و از خدمات آن استفاده کنید، تا لبخندی زیبا، بدنی سالم و روزی پرانرژی داشته باشید.

ایمپلنت یا کاشت‌دندان - آرمه تخفیف پارسیان

خرید کارت آرمه | آرمه پارسیان

افزودن دیدگاه0