ارتودنسی ، یک روش‌ درمانی و تخصصی در دندانپزشکی‌

  1. صفحه اصلی
  2. بیمه های سلامت
  3. بیمه دندانپزشکی
  4. ارتودنسی ، یک روش‌ درمانی و تخصصی در دندانپزشکی‌
ارتودنسی ، یک روش‌ درمانی و تخصصی در دندانپزشکی‌

ارتودنسی ، یک روش‌ درمانی و تخصصی در دندانپزشکی‌

ارتودنسی ، یک روش‌ درمانی و تخصصی در دندانپزشکی‌


ارتودنسی ، یک روش‌ درمانی و تخصصی در دندانپزشکی‌ است که برای بهبود مشکلات فک و دندان به کار می‌آید؛ این مشکلات می‌توانند به صورت ژنتیکی  به وجود آمده و یا اینکه عواملی محیطی در به وجود آمدن آن‌ها دخیل باشند. ارتودنسی درمانی است که گفته می‌شود محدودیت سنی ندارد و در هر زمانی که دندان و لثه‌ها سالم باشند می‌توان از این روش استفاده کرد؛

اما بیش‌ترین تاثیر را زمانی می‌گذارد که مشکلات فک و دندان در سنین کودکی و نوجوانی، علی‌الخصوص قبل از 11 سالگی تشخیص داده شوند. تا جایی که  حدود 70 تا 80 درصد از کسانی که امروزه با این روش درمان می‌شوند، کودکان و نوجوانان هستند.

البته بسیاری از بزرگسالان نیز می‌توانند مشکلات دندان خود را با این روش درمان کنند اما بسیاری از مشکلات فک در سنینی که استخوان‌ها به طور کامل رشد کرده باشند، نیاز به عمل جراحی دارند.

دندان‌های ردیف و مرتب، علاوه بر زیبایی‌ای که به صورت شما می‌بخشند، می‌توانند از بسیاری از بیماری‌های گوارشی، دهان و پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کنند و سلامتی را در این حوزه برای شما به عمل آورند. همچنین بنا به دلایل مختلفی ممکن است بعضی از دندان‌هایتان نهفته باشند و نتوانند رشد کنند و در جای مناسبی قرار بگیرند؛ ارتودنسی به شما کمک می‌کند تا این دندان‌ها به خوبی رشد کرده و در مکان درستی قرار بگیرند. شلوغی و کج بودن دندان‌ها از دیگر مواردی هستند که می‌توانند به روش ارتودنسی درمان شوند.

معایب ارتودنسی


درکنار مزایای گفنه شده، معایبی هم برای ارتودنسی شمرده می شود که البته بیشتر آنان با روش‌های آسانی قابل پیشگری هستند. در وهله‌ی اول، با نصب ابزار ارتودنسی روی دندان‌ها ممکن است زخم‌هایی در دهانتان ایجاد شود که کاملا طبیعی‌ است؛ چرا که دهانتان باید به وجود ابزاری غریبه برای مدتی نسبتا طولانی در آن عادت کند. از دیگر مشکلاتی که حین درمان پیش می‌آید، احتمال پوسیدگی دندان‌ها به خاطر وجود براکت‌هاست، چرا که به راحتی مواد غذایی بین این ابزار رفته و دندان را از بین می‌برند؛ البته این مسئله با رعایت موارد بهداشتی، مسواک کردن پیوسته، استفاده از نخ دندان و برس‌های دندانی که مخصوص این افراد است به سادگی قابل پیشگیری است.

همچنین احتمال خطا از سوی دندانپزشک در هر مرحله از درمان، یکی از نگرانی‌های اکثر بیماران است که مهمترین راه پیشگیری از این مشکل، مراجعه به دندانپزشک متخصص و با مهارت کافی در این حوزه‌ است. همینطور در بین گروهی از مردم نیز ترس از درد دندان و فک وجود دارد در حالی که نه تنها درد زیادی را همراه ندارد و در اوایل دوران درمان کمی درد متوجه بیمار می‌شود که با مسکن به راحتی قابل تحمل است، بلکه پس از بهود، بسیاری از سردردهای مزمن که منشا آنان مشکلات فک می‌باشد، بر طرف می‌شوند.
مدت زمان درمان ارتودنسی بسته به نوع آن و میزان عارضه‌ای که در بیمار وجود دارد می‌تواند بین 6 ماه تا 2 سال و نیم  طول بکشد. همچنین هزینه‌ این روش درمان با توجه به مهارت دندانپزشک، مواد ارتودنسی استفاده شده، نوع درمان و زمان آن مختلف است.

در میان بسیاری از مردم، ارتودنسی درمانی پر هزینه و به همین سبب غیر ضروری دانسته می‌شود؛ و به این علت ارتودنسی ارزان قیمت و قیمت مناسب و یا به طور کلی دندانپزشک ارزان دغدغه ی بسیاری از اقشار است. از طرفی همانطور که گفته شد مهارت بالا و تخصص کافی یک دندانپزشک امری غیر قابل اجتناب است؛

چرا که هیچ کس دوست ندارد با سپردن دندان های خود که از مهم‌ترین عوامل سلامتی دهان و گوارش است، به شخصی کم مهارت به خاطر پرداخت پول کمتر، سلامتش را از دست بدهد یا بیماری‌اش را تشدید کند. به اصطلاح می‌توان گفت در ذهن مردم یک دندانپزشک ارزان و خوب شاید به افسانه تبدیل شده باشد در حالی که اینطور نیست!

کارت سلامت آرمه تخفیف پارسیان


شرکت آرمه پارسیان با ارائه کارت‌هایی تحت عنوان "کارت تخفیف دندانپزشکی آرمه" و با قرارداد بستن با دندانپزشکان ماهر و با سابقه و همچنین تضمین استفاده از بهترین موادهای مورد استفاده، هزینه‌های دندانپزشکی شما را 30 تا 50 درصد کم کرده و بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد. در این خصوص برای بهره مندی از ارتودنسی ارزان و خوب و مطلع شدن از قیمت ارتودنسی در سال 99 می‌توانید تعرفه‌های آزاد و تعرفه‌های آرمه را مشاهده کنید.

ارتودنسی قیمت آزاد با 30% تخفیف آرمه با 50% تخفیف آرمه
ارتودنسی کامل دو فک 11700000 تومان 8200000 تومان 5850000 تومان
ارتودنسی یک فک 6000000 تومان 4200000 تومان 300000 تومان
ارتودنسی متحرک هر فک با پلاک ساده 1500000 تومان 1150000 تومان 750000 تومان
ارتودنسی متحرک هر فک با پلاک پیچ دار 2200000 تومان 1550000 تومان 1100000 تومان
ساخت دستگاه‌های عادن شکن 650000 تومان 450000 تومان 320000 تومان
تعمیر پلاک ارتودنسی 80000 تومان 55000 تومان 40000 تومان

برای اطلاعات بیشتر از سایر تعرفه‌های آرمه اینجا کلیک کنید.

برای مشاوره‌ی رایگان در این خصوص با شماره 021-67251 یا 021-66766719 تماس بگیرید.

خرید کارت آرمه | آرمه پارسیان

افزودن دیدگاه0